Payday Loans
 

Skaityk lengvai!

  • Padidinti šrifto dydį
  • Numatytasis šrifto dydis
  • Sumažinti šrifto dydį
Pradžia -> Lietuvos neįgaliųjų forumo naujienos -> Darbo kodekso naujovės (I)

Darbo kodekso naujovės (I)

El. paštas Spausdinti PDF

 

Nuo  2017 metų liepos 1 dienos Lietuvoje įsigalioja Darbo kodekso naujovės.

Jei darbovietėje dirba 20 ar daugiau darbuotojų, darbdavys turi suburti darbo tarybą.

Darbo tarybą turi išrinkti visi darbuotojai balsuodami.

Darbuotojai gali siūlyti žmones, kuriuos norėtų matyti darbo taryboje.

Su Darbo taryba darbdavys turės tartis norėdamas atleisti grupę darbuotojų ar perduodant dalį verslo kitam savininkui. Su Darbo taryba darbdavys turi tartis tvirtinant įmonės teisės aktus.

 

Kita Darbo kodekso naujovė yra ta, kad atostogos skaičiuojamos ne kalendorinėmis, o darbo dienomis. Per metus darbuotojas gauna 20 darbo dienų atostogų. Jei darbuotojas turi negalią, jam suteikiamos 25 darbo dienos atostogų per metus.

Nepanaudotų atostogų ilgai kaupti negalima – jas reikia panaudoti per 3 metus.

 

Atsiranda naujų darbo sutarčių rūšių.

Projektinio darbo sutartis – sutartis, sudaroma darbui projekte. Darbas projekte – tai laikina veikla, kuria siekiama tam tikro tikslo.

Darbo vietos dalijimosi sutartis – sutartis, kai keli darbuotojai dirba ne visą darbo dieną ir dalijasi viena darbo vieta.

Darbo keliems darbdaviams sutartis – kai darbuotojas tą pačią darbo užduotį atlieka keliose darbovietėse, keliems darbdaviams. Pavyzdžiui, buhalterė apskaitos paslaugas teikia kelioms įmonėms.

 

Minimalus darbo užmokestis galės būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Nekvalifikuotas darbas – tai toks darbas, kuriam nereikia jokio išsilavinimo. Nereikia jokių specialių įgūdžių nekvalifikuotam darbui atlikti.

Darbovietėse turės būti patvirtintos darbo užmokesčio sistemos ir mokėjimo tvarkos. Su darbo užmokesčio sistema ir mokėjimo tvarka turi būti supažindinami visi darbuotojai. Jei darbo užmokesčio sistema sudėtinga, ji turi būti paaiškinta lengvai suprantama kalba.

 

Gera naujiena ta, kad naujajame Darbo kodekse skiriama dėmesio kovai su diskriminacija.

Diskriminacija – tai blogas elgesys, kuris apriboja žmogaus teises ir pažeidžia lygias galimybes. Lygios galimybės – tai elgesio taisyklės, kurios liepia vienodai elgtis su visais žmonėmis.